Namioty

Namioty

Namioty

Zawsze myśleliśmy, że jeśli kiedykolwiek będziemy mieli szansę wyjechać do Stanów Zjednoczonych, to wydarzy się to najwcześniej za kilkanaście lat, a sama podróż potrwa co najwyżej dwa tygodnie. Okazuje się jednak, że dzisiejszy świat zmienia się i rozwija tak szybko, że ludzie są coraz bardziej mobilni. Dzięki temu trafiliśmy na program – pracuj i podróżuj – który otworzył przed nami niesamowite możliwości. Mieliśmy okazję spędzić w USA aż cztery miesiące, z czego trzy miesiące pracowaliśmy, a pozostały miesiąc spędziliśmy na zwiedzaniu kraju. Kupiliśmy namioty i śpiwory, wynajęliśmy auto i ruszyliśmy przed siebie. Było to jedno z najwspanialszych doświadczeń w naszym życiu.

Przygotowania do naszej podróży trwały już w czasie, gdy jeszcze pracowaliśmy i mieszkaliśmy w stanie Vermont. Po pracy zasiadaliśmy do wielkiego, okrągłego stołu, jaki znajdował się w naszym salonie, każdy brał swojego laptopa i zaczynaliśmy planować. A do zaplanowania było naprawdę sporo – trzeba było wyznaczyć trasę, znaleźć noclegi, wynająć auto, kupić śpiwory i namioty i wiele, wiele innych. Każdy miał w tym swój udział, każdy mógł zaproponować coś nowego lub też skrytykować pomysł kogoś innego. Chcieliśmy, by każdy był zadowolony – w końcu było to spełnienie marzeń dla nas wszystkich. Po ostatnim dniu pracy pożegnaliśmy się z pozostałymi współlokatorami, zapakowaliśmy rzeczy do auta i wyruszyliśmy.

W naszym planie znalazły się zarówno duże miasta takie, jak Las Vegas, Los Angeles czy San Francisco, a także zwiedzanie parków narodowych, które przyciągają do Stanów turystów z całego świata. Chcąc jak najlepiej rozłożyć siły, przeplataliśmy noclegi w hotelach oraz te, w których od gołego nieba dzieliły nas jedynie namioty. Po kilku dniach spędzonych na campingu, gdzie niekoniecznie ma się dostęp do bieżącej wody, człowiek marzy o tym, by wyspać się w miękkim łóżku i wziąć gorący prysznic. Szczególnie, że w parkach narodowych czas spędzaliśmy bardzo aktywnie – było dużo chodzenia i wspinania się. Opowiadać o tym można by przez całą wieczność, ale niestety nie mamy na to tyle czasu. www